Jezioro Łabędzie – Russian National Ballet„Jezioro łabędzie” to najbardziej znane i cenione dzieło w całej historii tańca klasycznego. Premiera tego słynnego spektaklu odbyła się w 1877 roku i mimo, że dziś jest to niewyobrażalne, wydarzeniu temu daleko było do sukcesu. Dopiero w 1894 roku ta genialna kompozycja Piotra Czajkowskiego zyskała odpowiednią oprawę, a to za sprawą niezwykłej choreografii Mariusa Petipy oraz Lwa Ivanowa. Ci wspaniali artyści do dziś uważani za „architektów” światowego sukcesu „Jeziora łabędziego”, a stworzone przez nich układy taneczne nadal wzruszają i zachwycają.

„Jezioro łabędzie” ma to co w balecie klasycznym najpiękniejsze: wspaniałą muzykę, znakomitą choreografię oraz subtelny liryzm i romantyzm. Wszystko to w połączeniu z dbałością o precyzje wykonania i młodzieńczą pasją tancerzy Russian National Ballet, sprawia, że spektakl ten jest niezapomnianym przeżyciem.

 

 

Russian National Ballet to zespół założony w Moskwie, składający się z młodych tancerzy, kontynuujących tradycje słynnej rosyjskiej szkoły baletowej, którą cechuje ogromna dbałość o technikę wykonania, ale także- a może przede wszystkim- „rosyjska dusza”, czyli szczególny rodzaj emocji, magii, która porusza każdego widza. Nadzór artystyczny nad zespołem sprawuje Siergiej Radchenko wieloletni solista Teatru Bolshoi, a przez 25 lat partner światowej sławy primabaleriny Maji Plisieckiej. Jest on twórcą choreografii do wielu produkcji filmowych, znany jest również jako pasjonat muzyki i tańca hiszpańskiego.


Miasto Miejsce Data Godzina Kup bilet
Rzeszów Filharmonia Podkarpacka 23.01 20:00 KupBilecik.pl, Ebilet.pl, Eventim.pl, Podziemna Trasa Turystyczna
Lublin Centrum Spotkania Kultur 24.01 19:00 KupBilecik.pl, Ebilet.pl, Eventim.pl, Kasa CSK
Zabrze Dom Muzyki i Tańca 26.01 18:00 KupBilecik.pl, Ebilet.pl, Eventim.pl, Kasa DMiT
Kraków Opera Krakowska 27.01 17:00, 20:00 KupBilecik.pl, Ebilet.pl, Eventim.pl, Kasa Opery Krakowskiej
Toruń CKK Jordanki 28.01 19:00 KupBilecik.pl, Ebilet.pl, Eventim.pl, Kasa CKK Jordanki

Zapisz

Please follow and like us: