• DATA:04 grudnia 2022
  • GODZINA:11:00
  • GODZINA:13:00
  • MIEJSCE:IMPART - Scena w galerii
  • ADDRES:Mazowiecka 17, 50-412 Wrocław

Molto w tarapatach

Zbliża się najbardziej oczekiwany przez dzieci, i nie tylko, czas w roku: Mikołajki i Boże Narodzenie!
Nasz flaming Molto też się szykuje na te wyjątkowe okazje, ale nie ukrywamy, że przysporzy mu to nieco kłopotów. Bo jak tu się podzielić ulubionymi zabawkami?!
W tych trudnych momentach jak zwykle z pomocą przyjdzie muzyka. Świąteczne melodie będą towarzyszyć kolejnym przygodom sympatycznego pluszowego flaminga. A tym razem na scenie wystąpią:

Krzysztof Pachołek – śpiew i fortepian
Anna Katarzyna Jiruska – śpiew
Karolina Wołczyńska – śpiew i skrzypce
Dominika Łukasiewicz – śpiew i klarnet

Zapraszamy więc naszych najmłodszych melomanów – już od 2 roku życia wraz z rodzicami, dziadkami czy ciociami. Impart oddamy w Wasze władanie na koncertowe 45 minut o godzinie 11:00 i 13:00.
Dla wszystkich małych słuchaczy przewidziane są drobne podarunki…

Cykl koncertów dla dzieci "Flaming Molto w Muzykolandii". Każdy koncert to nowa przygoda!

„Flaming Molto w Muzykolandii” to koncerty dla dzieci w wieku 2-8 lat; czas trwania ok. 45 min.

Dzieci po prostu pokochają Molto – wielkiego pluszowego różowego flaminga!!!

Spotkanie dzieci z żywą muzyką jest przepięknym momentem, na który wielu z nas dorosłych patrzy z prawdziwym zachwytem. Otwarcie drzwi do zupełnie nowego świata wypełnionego przepięknymi dźwiękami daje ogromną satysfakcję najmłodszym odkrywcom, ich rodzicom, oraz samym artystom, którzy wcielając się w rolę przewodników wprowadzają dzieci w ten magiczny świat.
Zapraszamy więc dzieci i ich opiekunów do krainy Muzykolandii, gdzie mieszka różowy flaming Molto. Czeka tam na niego i na Was wiele ciekawych muzycznych przygód i opowieści, dzięki którym poznacie różne instrumenty, a także grających na nich artystów. Wspólnie zwiedzimy najodleglejsze zakamarki odkrywając barwny świat dźwięków i melodii. Ale przede wszystkim będziemy się dobrze bawić!

Drodzy Rodzice – w naszych koncertach kładziemy nacisk na jakość muzyki, ciepły kontakt z dziećmi i wartościowe treści. Poprzez kontakt ze zróżnicowanym repertuarem chcemy nie tylko przybliżyć Waszym dzieciom świat muzyki, ale również skomplikowany świat emocji. Poprzez muzykę oraz fabułę koncertów edukacyjnych chcemy, aby dzieci nauczyły się rozumieć siebie, swoje emocje i motywy swojego postępowania, aby umiały nazwać towarzyszące im emocje. Chcemy pokazać jak muzyka może być łatwym początkiem rozmowy na trudne – zwłaszcza dla małych dzieci – tematy.
Koncerty powstają na podstawie metody Lidii Bajkowskiej, autorki książki „Bajka o piosence i nutkach”. Scenariusz spotkania jest opracowany według autorskiego planu ramowego koncertu dla dzieci wypracowanego przez Dominikę Łukasiewicz.

Dominika Łukasiewicz – klarnecistka i pasjonatka wiedzy o muzyce klasycznej, rozwoju emocjonalnym dzieci, sposobach radzenia sobie ze stresem, metodach relaksacji. Stypendystka Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu 2020 w dziedzinie „Popularyzacja muzyki”. W 2017 roku uzyskała certyfikat uczenia metodą Lidii Bajkowskiej, autorki bajki „O piosence i nutkach” oraz prekursorki w dziedzinie prezentowania świata muzycznego dzieciom w Polsce. Przez 5 lat prowadząca audycje umuzykalniające z ramienia Filharmonii Dolnośląskiej oraz Niedzielne Poranki Muzyczne w Jeleniej Górze. W latach 2009-2011 instruktor dziecięcych programów Szkoły Muzycznej Yamaha. Od 2010 roku zatrudniona jako nauczyciel gry na klarnecie w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. St. Moniuszki w Jeleniej Górze. Od 2021 roku nauczyciel gry na klarnecie w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. J. Garści w Jeleniej Górze. Od 2020 roku prezes Stowarzyszenia Artystycznego FIVE UP i twórca programów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.