• DATA:14 kwietnia 2024
  • GODZINA:11:00
  • GODZINA:13:00
  • MIEJSCE:FIRLEJ
  • ADDRES:ul. Grabiszyńska 56, 53-503 Wrocław

Muzyczne Podróże Molto

14.04.24 „Szykuj uszy – idą dudy” –  dudy, piano, klarnet  ( + prowadzenie Dominika Łukasiewicz)

Cykl koncertów edukacyjnych: Flaming Molto w Muzykolandii

Wśród lasów, gdzie podobno w jednym z jezior mieszka pradawna Nessi, tam można usłyszeć donośne dźwięki szkockich dud. Skąd wzięły się w tym kraju? Do czego służyły? Jak brzmią prawdziwe szkockie melodie? Tego dowiemy się razem z Molto. Ale uwaga – dudy to naprawdę głośny instrument!

Cykliczne koncerty familijne: Muzyczne Podróże Molto. Spotkanie dzieci z żywą muzyką jest przepięknym momentem, na który wielu z nas dorosłych patrzy z prawdziwym zachwytem. Otwarcie drzwi do zupełnie nowego świata wypełnionego przepięknymi dźwiękami daje ogromną satysfakcję najmłodszym odkrywcom, ich rodzicom, oraz samym artystom, którzy wcielając się w rolę przewodników wprowadzają dzieci w ten magiczny świat. Zapraszamy więc dzieci i ich opiekunów w muzyczną podróż dookoła świata, w którą zabierze nas różowy flaming Molto. Wspólnie przeżyjemy wiele ciekawych muzycznych przygód, dzięki którym poznacie różne instrumenty, a także grających na nich artystów. Wspólnie zwiedzimy najodleglejsze zakamarki odkrywając barwny świat dźwięków i melodii. Ale przede wszystkim będziemy się dobrze bawić!

Drodzy Rodzice – w naszych koncertach kładziemy nacisk na jakość muzyki, swobodną atmosferę, ciepły kontakt z dziećmi i wartościowe treści. Poprzez kontakt ze zróżnicowanym repertuarem chcemy nie tylko przybliżyć Waszym dzieciom świat muzyki, ale również skomplikowany świat emocji. Poprzez muzykę oraz fabułę koncertów edukacyjnych chcemy, aby dzieci nauczyły się rozumieć siebie, swoje emocje i motywy swojego postępowania, aby umiały nazwać towarzyszące im emocje. Chcemy pokazać jak muzyka może być łatwym początkiem rozmowy na trudne – zwłaszcza dla małych dzieci – tematy. Nasze koncerty z różowym, pluszowym flamingiem posiadają luźną formułę, dzięki której maluchy czują się swobodnie siedząc w grupie tuż pod sceną na wygodnych poduszkach.

Koncerty powstają na podstawie metody Lidii Bajkowskiej, autorki książki „Bajka o piosence i nutkach”. Scenariusz spotkania jest opracowany według autorskiego planu ramowego koncertu dla dzieci wypracowanego przez Dominikę Łukasiewicz.

Dominika Łukasiewicz – klarnecistka i pasjonatka wiedzy o muzyce klasycznej, rozwoju emocjonalnym dzieci, sposobach radzenia sobie ze stresem, metodach relaksacji. Stypendystka Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu 2020 w dziedzinie „Popularyzacja muzyki”. W 2017 roku uzyskała certyfikat uczenia metodą Lidii Bajkowskiej, autorki bajki „O piosence i nutkach” oraz prekursorki w dziedzinie prezentowania świata muzycznego dzieciom w Polsce. Przez 5 lat prowadząca audycje umuzykalniające z ramienia Filharmonii Dolnośląskiej oraz Niedzielne Poranki Muzyczne w Jeleniej Górze. W latach 2009-2011 instruktor dziecięcych programów Szkoły Muzycznej Yamaha. Od 2010 roku zatrudniona jako nauczyciel gry na klarnecie w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. St. Moniuszki w Jeleniej Górze. Od 2021 roku nauczyciel gry na klarnecie w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. J. Garści w Jeleniej Górze. Od 2020 roku prezes Stowarzyszenia Artystycznego FIVE UP i twórca programów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.