Terminy:

26 października 2023 o godz.19:00 Kraków
ICE Kraków Congress Centre,
ul. Marii Konopnickiej 17

kupbilecikEVENTIMGoing.kbfeBilet

6 listopada 2023 o godz.19:00 Szczecin
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza,
ul. Małopolska 48

kupbilecikEVENTIMGoing.BiletomateBilet

PRAWDZIWIE POLSKIE TECHNO - Fanfara Awantura

Polskie melodie ludowe w rytmach techno, na dodatek zagrane przez orkiestrę dętą!? To „Prawdziwie Polskie Techno” („True Polish Techno”)!

Mózgiem projektu jest Michał Fetler, znany z Jazzbandu Młynarski Masecki i grupy Polmuz, który ze swą orkiestrą stworzył klubowe bomby, równocześnie zachwycające słowiańskim liryzmem i porywające surowym jazzowym sznytem. „Prawdziwie Polskie Techno” to zupełnie nowy garnitur orkiestry dętej Fanfara Awantura, kojarzonej dotychczas z estetyką bałkańsko-punkową. Po wielu latach udawania Cyganów, nadszedł czas na swoisty coming-out i objawienie prawdziwie nafutrowanego, techno-polo-futurystycznego oblicza. Tradycyjna, na pozór, orkiestra dęta zaskoczy teraz biegłością w stylach Rave, Psytrance, Progressive, Minimal czy Detroit Techno, choć zagrane z klubową werwą utwory na motywach polki czy walcerka zdradzają, że awanturniczy tech-załoganci obeznani są też zarówno z muzyką Gorana Bregovica, Brandt Brauer Frick, jak i rozwibrowanym tanecznie jazzem gigantów z The Comet Is Coming.

„Prawdziwie Polskie Techno” to projekt który powstał na zamówienie Polskiego Radia, z okazji 25-lecia Radiowego Centrum Kultury Ludowej. Jest to najnowsza – Techno-Polo-Futurystyczna odsłona 10-osobowej orkiestry Fanfara Awantura. Obecnie muzycy promują album wydany przez wytwórnię NoPaper Records / Automatik, a patronat medialny sprawuje Polskie Radio / Radiowe Centrum Kultury Ludowej.