• DATA:28 listopada 2022
  • GODZINA:19:00
  • MIEJSCE:ICE Kraków Congress Centre
  • ADDRES:Marii Konopnickiej 17, 30-302 Kraków

Gwiazdy Metropolitan w ICE Kraków: Aleksandra Kurzak & Roberto Alagna

Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna to obecnie najpopularniejsze gwiazdy scen operowych. Ich występy na całym świecie podziwiają tysiące fanów, a bilety na ich spektakle wyprzedają się w jednej chwili. W listopadzie nadarza się niepowtarzalna okazja, aby w Krakowie posłuchać pary, którą połączyła miłość nie tylko do opery. Koncert Gwiazdy Metropolitan w ICE Kraków to prawdziwe święto muzyki wypełnione najpiękniejszymi ariami i duetami z oper wielkich kompozytorów, które przeplatać się będą barwnymi opowieściami zza kulis życia artystycznego sław. Rozmowy poprowadzi znakomita dziennikarka Marzena Rogalska.
Solistom towarzyszyć będzie Orkiestra Forum Artis pod batutą maestro Marcina Wolniewskiego.

Sięgnij Gwiazd i kup pakiet PREMIUM VIP już dziś!
Oddajemy w Państwa ręce specjalny pakiet, dzięki któremu ten wieczór może być jeszcze piękniejszy.

Pakiet PREMIUM VIP zawiera:
– najlepsze miejsca blisko artystów
– ekskluzywne spotkanie z artystami przy lampce wina po koncercie
– program koncertu
– płyta artystów i książka z autografem
– upominek od Pro Musica

Ilość pakietów jest ograniczona, zachęcamy więc do jak najszybszego dokonania zakupu.
Wiedząc o tak doniosłym koncercie Prof. dr hab. med. Janusz Skalski zwrócił się do Agencji Artystycznej Pro Musica z prośbą, aby w to wyjątkowe wydarzenie wpleść Złoty Jubileusz Oddziału i Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej UJ CM i świętować wspólnie.

28 listopada ICE Kraków stanie się miejscem, gdzie zabłyśnie najwięcej Gwiazd w całym Krakowie.

Wspaniały koncert światowych sław scen operowych Aleksandry Kurzak i Roberto Alagni wzbogaci krótka uroczystość będąca uhonorowaniem jubileuszu. Nie po raz pierwszy tak ważne wydarzenie kulturalne splecie się z osobą Profesora, który wielokrotnie dał się poznać mieszkańcom Krakowa jako organizator koncertów charytatywnych, a także przed laty został uhonorowany tytułem i Przyjaciela Piwnicy pod Baranami.

Pitagorejczycy, a wraz z nimi całe generacje filozofów greckich, uważali, że za pośrednictwem muzyki można wpływać na stan duszy i jej emocje – podkreślali jej wręcz lecznicze właściwości. Współcześnie istnieją już w pełni naukowe badania, które wykazują, że regularne uczestnictwo w koncertach może zapewnić nam aż 9 dodatkowych lat życia!

Doskonale więc jest móc połączyć występ wybitnych artystów – Aleksandry Kurzak i Roberto Alagni – którzy swoimi głosami i muzyczną wrażliwością poruszają serca publiczności od północnej do południowej Europy, jak choćby Royal Opera House Covent Garden w Londynie czy Teatro alla Scala w Mediolanie, a także za oceanem w Metropolitan Opera w Nowym Jorku, z uhonorowaniem Prof. dr. hab. med. Janusza Skalskiego – wybitnego lekarza kardiochirurga i długoletniego nauczyciela akademickiego w UJ CM, szefa Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej UJ CM wyróżnionej Złotym Skalpelem, twórcy wielu innowacyjnych metod leczenia dziecięcych serc, Krakowianina i Lekarza Roku 2007, Honorowego Obywatela Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa.