Terminy:

13 lutego 2023 o godz. 18:30 Rzeszów
Filharmonia Podkarpacka im. A. Malawskiego,
ul. Fryderyka Chopina 30

15 lutego 2023 o godz. 19:00 Kraków
ICE KRAKÓW Congress Centre,
ul. Marii Konopnickiej 17

16 lutego 2023 o godz. 20:00 Bielsko-Biała
Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej,
ul. Słowackiego 27

19 lutego 2023 o godz. 18:30 Zabrze
Dom Muzyki i Tańca,
ul. Gen. de Gaulle’a 17

20 lutego 2023 o godz. 19:00 Częstochowa
Filharmonia Częstochowska,
ul. Wilsona 16

KUPBILECIK

Jezioro Łabędzie

Szanowni Państwo,
w związku z trwającą wojną w Ukrainie oraz narastającymi problemami związanymi z przyjazdem grupy baletowej Royal Ukrainian Ballet z Charkowa, która obecnie działa na uchodźstwie, a także ogólnopolskim bojkotem kultury rosyjskiej jesteśmy zmuszeni do przeniesienia październikowej trasy baletowej. O nowym terminie poinformujemy Państwa wkrótce.
Słowem wyjaśnienia:
planowana trasa miała być formą realnej pomocy dla zespołu, z którym nasza Agencja współpracuje już niemal 10 lat. W wyniku wybuchu wojny członkowie zespołu zmuszeni zostali do opuszczenia swojego rodzinnego miasta i obecnie rozproszeni są w różnych krajach Europy, gdzie w większości pozostają pod opieką lokalnych organizacji pomagających mieszkańcom Ukrainy na uchodźstwie. Pomoc wiąże się z koniecznością spełniania określonych warunków, a każde opuszczenie miejsca pobytu z formalnościami, które są różne dla różnych krajów. Artyści znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji i bardzo potrzebują powrotu do swojego zawodu, do baletu, który pokochali. Ze swojej strony możemy Państwa zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby trasa się odbyła.
Jeszcze raz przepraszamy za tę sytuację i liczymy na Państwa wyrozumiałość.

Jeśli zdecydują się Państwo na zwrot zakupionych już biletów prosimy o kontakt z bileteriami, w których dokonano ich zakupu. W razie jakichkolwiek problemów służymy pomocą: drogą elektroniczną promusica@promusica.pl LUB telefonicznie pod nr. 71 337 32 08.

Gdybym mogła wyrazić słowami wszystko co czuję, nie potrzebowałabym tańczyć…”
Margot Fonteyn – primabalerina

Jezioro łabędzie to spektakl baletowy, który nieustannie cieszy się ogromną popularnością wśród publiczności na całym świecie. Baletowa historia miłości księcia i księżniczki zaklętej w łabędzia wzbudza wielkie emocje i choć wszyscy znają jej zakończenie, z przyjemnością powracają do niej raz za razem. Bowiem oglądanie kunsztu baletowego połączonego z przepiękną muzyką pozwala przenieść się w zupełnie inną, bajkową rzeczywistość, jakże inną od tej, która nas otacza.

Jezioro łabędzie jest baletem klasycznym. Oparte na ludowych opowieściach i legendach dzieło opracował Vladimir Begichev oraz Vasily Geltser. Piotr Czajkowski skomponował przepiękną muzykę, która łączy w sobie inwencję melodyczną, błyskotliwą instrumentalizację oraz wyobraźnię teatralną twórcy. Premiera baletu Jezioro łabędzie, która odbyła się w 1877 roku w Teatrze Bolszoj w Moskwie, nie była sukcesem. Na szczęście w 1894 roku ta genialna kompozycja trafiła w ręce dwóch wspaniałych choreografów – Mariusa Petipy i Lwa Iwanowa. Wydobyli oni piękno baletu i zostało pokazane na deskach Teatru Maryjskiego w Petersburgu. Do dzisiaj choreografowie uważani są za architektów sukcesu Jeziora Łabędziego, a stworzone przez nich układy taneczne zachwycają kolejne pokolenia. Warto podkreślić, że piękno ruchu, genialna muzyka, przepiękne kostiumy i bajkowa scenografia sprawiają, że na spektakle chętnie przychodzą całe rodziny.

ROYAL UKRAINIAN BALLET z Charkowa to zespół, z którymi Agencja Artystyczna Pro Musica współpracuje już od 10 lat. Został on założony w 2007 roku. Nad stałym rozwojem Royal Ukrainian Ballet czuwa manager, tancerz i choreograf Anatoliy Kazatskiy. W skład zespołu wchodzą niezwykle utalentowani soliści, którzy goszczą na najsłynniejszych scenach baletowych świata. Ich spektakle zachwycają nie tylko wysokim poziomem artystycznym, ale również cudownymi kostiumami i bajeczną scenografią. Zespół wielokrotnie gościł nie tylko w krajach Europy, ale również Azji, Ameryki Północnej i Południowej.

Spektakl jest częścią ogólnopolskiej trasy organizowanej zespołowi działającemu obecnie na uchodźstwie i jest formą realnego wsparcia dla artystów.