Terminy:

15 lutego 2023 o godz. 20:00 Kraków
ICE KRAKÓW Congress Centre,
ul. Marii Konopnickiej 17

16 lutego 2023 o godz. 20:00 Bielsko-Biała
Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej,
ul. Słowackiego 27

17 lutego 2023 o godz. 19:00 Racibórz
Raciborskie Centrum Kultury,
ul. Fryderyka Chopina 21

18 lutego 2023 o godz. 19:00 Busko-Zdrój
Buskie Samorządowe Centrum Kultury,
al. Adama Mickiewicza 22

19 lutego 2023 o godz. 18:30 Zabrze
Dom Muzyki i Tańca,
ul. Gen. de Gaulle’a 17

20 lutego 2023 o godz. 19:00 Częstochowa
Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana,
ul. Wilsona 16

21 lutego 2023 o godz. 19:00 Puławy
Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”,
ul. Wojska Polskiego 4

22 lutego 2023 o godz. 18:30 Rzeszów
Filharmonia Podkarpacka im. A. Malawskiego,
ul. Fryderyka Chopina 30

KUPBILECIKEVENTIMBILETYNA

Jezioro Łabędzie

Gdybym mogła wyrazić słowami wszystko co czuję, nie potrzebowałabym tańczyć…”
Margot Fonteyn – primabalerina

Jezioro łabędzie to spektakl baletowy, który nieustannie cieszy się ogromną popularnością wśród publiczności na całym świecie. Baletowa historia miłości księcia i księżniczki zaklętej w łabędzia wzbudza wielkie emocje i choć wszyscy znają jej zakończenie, z przyjemnością powracają do niej raz za razem. Bowiem oglądanie kunsztu baletowego połączonego z przepiękną muzyką pozwala przenieść się w zupełnie inną, bajkową rzeczywistość, jakże inną od tej, która nas otacza.

Jezioro łabędzie jest baletem klasycznym. Oparte na ludowych opowieściach i legendach dzieło opracował Vladimir Begichev oraz Vasily Geltser. Piotr Czajkowski skomponował przepiękną muzykę, która łączy w sobie inwencję melodyczną, błyskotliwą instrumentalizację oraz wyobraźnię teatralną twórcy. Premiera baletu Jezioro łabędzie, która odbyła się w 1877 roku w Teatrze Bolszoj w Moskwie, nie była sukcesem. Na szczęście w 1894 roku ta genialna kompozycja trafiła w ręce dwóch wspaniałych choreografów – Mariusa Petipy i Lwa Iwanowa. Wydobyli oni piękno baletu i zostało pokazane na deskach Teatru Maryjskiego w Petersburgu. Do dzisiaj choreografowie uważani są za architektów sukcesu Jeziora Łabędziego, a stworzone przez nich układy taneczne zachwycają kolejne pokolenia. Warto podkreślić, że piękno ruchu, genialna muzyka, przepiękne kostiumy i bajkowa scenografia sprawiają, że na spektakle chętnie przychodzą całe rodziny.

ROYAL UKRAINIAN BALLET z Charkowa to zespół, z którymi Agencja Artystyczna Pro Musica współpracuje już od 10 lat. Został on założony w 2007 roku. Nad stałym rozwojem Royal Ukrainian Ballet czuwa manager, tancerz i choreograf Anatoliy Kazatskiy. W skład zespołu wchodzą niezwykle utalentowani soliści, którzy goszczą na najsłynniejszych scenach baletowych świata. Ich spektakle zachwycają nie tylko wysokim poziomem artystycznym, ale również cudownymi kostiumami i bajeczną scenografią. Zespół wielokrotnie gościł nie tylko w krajach Europy, ale również Azji, Ameryki Północnej i Południowej.

Spektakl jest częścią ogólnopolskiej trasy organizowanej zespołowi działającemu obecnie na uchodźstwie i jest formą realnego wsparcia dla artystów.