Projekt „Muzyka w naszym ogrodzie. Cykl koncertów-spotkań z artystami” opiera się na nagraniu i nieodpłatnym udostępnieniu online koncertów kameralnych muzyki klasycznej, poprzedzonych krótką zapowiedzią prezentowanych utworów, oraz przeplecionych rozmową z instrumentalistami i wokalistami.

Nagrania zrealizowane zostały w prywatnym ogrodzie przy siedzibie Fundacji we Wrocławiu, który w tym trudnym czasie stał się naturalną przestrzenią goszczącą przepiękną muzykę, przestrzenią dającą wytchnienie , pełniącą rolę swoistego azylu.

Koncerty podzielone zostały na 7 odcinków, a każdy z nich ma swój temat przewodni. Tak jak w ogrodzie panuje różnorodność, tak my w projekcie postaraliśmy się, aby pokazać, że muzyka klasyczna też ma różne oblicza. Przypomnimy również, że kompozytorzy wielokrotnie czerpali z natury, próbując zapisać jej odgłosy czy oddać charakter całej gamy zjawisk przyrodniczych.

Zapraszając artystów do tego projektu chcieliśmy wykorzystać jak największą ilość barw instrumentów. Będzie więc kwintet dęty, kwartet smyczkowy, soliści śpiewacy oraz orkiestra kameralna. Wszyscy artyści, którzy wzięli udział w projekcie, od lat są związani z Fundacją Forum Artis im. Marka Tracza oraz z Agencją Artystyczną Pro Musica i koncertują nie tylko w Polsce, ale również za granicą.

Począwszy od lipca kolejne odcinki będą udostępniane raz w tygodniu na tej stronie. Zapewniamy, że nie tylko melomani znajdą coś dla siebie. Projekt, będący odpowiedzią na zapotrzebowanie obcowania z kulturą w czasach pandemii, skierowany jest dla wszystkich osób poszukujących ciekawych wydarzeń kulturalnych w sieci.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”