„OKU-LA-LA-RY” to niezwykłe widowisko muzyczne w reżyserii Marcina Kołaczkowskiego, podczas którego usłyszymy najbardziej znane i lubiane wiersze poety Juliana Tuwima z muzyką Włodzimierza Szomańskiego. W trakcie 60-minutowego show zabrzmią m.in.: Pan Tralaliński, Okulary, Zosia Samosia, Lokomotywa, Abecadło, Ptasie radio czy Spóźniony słowik.
Koncert jest formą spektaklu, która przenosi widzów w baśniowy świat skrzatów. Melodyjne piosenki wykonywane są przez artystów zespołu Spirituals Singers Band oraz solistów Olgę Szomańską i Marcina Kołaczkowskiego, którzy dodatkowo przyjmują na siebie rolę przewodników i prowadzą cały koncert. Całości dopełniają kolorowe światła, kostiumy i wyświetlane ilustracje, w większości namalowane przez dzieci.
Koncert jest znakomitą propozycją familijnego spędzenia czasu – świetną zabawę gwarantują zarówno żywiołowa muzyka, jak i doskonale wszystkim znane teksty.

Warto podkreślić, że jedną z ulubionych dziedzin twórczości Włodzimierza Szomańskiego było pisanie muzyki do teatralnych bajek dla dzieci.

W 2015 roku piosenki wydane zostały w formie książeczki z płytą CD, na której zaśpiewali: Olga Bończyk, Krystyna Tkacz, Olga Szomańska, Barbara Kurdej-Szatan, Alicja Węgorzewska, Wojciech i Piotr Cugowscy, Maciej Balcar, Marcin Kołaczkowski, Mieczysław Szcześniak i Piotr Hajduk.

Share in